SÚŤAŽ: Viem, čím budem a prečo

3. ročník súťaže

Milé deti, žiaci a študenti!

Premýšľali ste nad tým, čím by ste chceli byť až vyrastiete? Ak v tom máte jasno, neváhajte a zapojte sa do 3. ročníka súťaže „Viem, čím budem a prečo“, ktorú organizuje SEA – Agentúra pre vzdelanie a
vedu
v spolupráci s portálom www.skola.sk, Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, a.s. a projektom Modrá škola.

Súťažiť môže každý, kto vyplní elektronickú prihlášku a do 10.10.2017 zašle svoj súťažný príspevok na adresu:
SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu
FMFI UK Mlynská dolina
842 48 Bratislava

Nakreslite obrázok alebo napíšte esej, ako si predstavujete svoje ideálne budúce povolanie. Niečo, čo už teraz viete, že by vás mohlo baviť. Pripojte aj dôvody, prečo sa vám práve toto povolanie páči.
Súťažiť sa bude v 4 kategóriách.

Svoje príspevky do súťaže nám zasielajte podľa kategórie, do ktorej patríte:

  • kategória: materské školy – obrázok (formát A4 alebo A3)
  • kategória: 1.stupeň ZŠ – obrázok (formát A4 alebo A3)
  • kategória: 2.stupeň ZŠ – esej (rozsah max 1 strana A4)
  • kategória: SŠ a gymnáziá – esej (rozsah max 1 strana A4)

Trvanie súťaže: 11.9.2017 – 10.10.2017

Partneri súťaže

BVS-Bratislavská vodárenská spoločnosť logo_cyan  LOGO INCHEBA NEW           Logo_skola_1280x720

2. ročník súťaže

Vyhlasovanie víťazov a odovzdávanie cien výhercom súťaže „Viem, čím budem a prečo“ prebehlo 11. 11. 2016 v bratislavskej Inchebe na veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika

Výsledky a výsledné práce 2. ročníka si môžete pozrieť tu

1. ročník súťaže

Po úspešnom nultom ročníku sme sa rozhodli aj v roku 2015 v tomto zmysluplnom projekte pokračovať. Tešili  sme sa na nové príspevky a veru sme sa nesklamali. Záujem o súťaž prevýšil naše očakávania. Tentoraz nám svoje výtvarné a literárne práce zaslalo vyše 800 detí z celého Slovenska. Vybrať tie najlepšie naozaj nebolo ľahké. Hodnotili sme nápad, vtip, kreativitu, myšlienku, spracovanie… Mohli by sme to zhrnúť asi takto: práce tých najmenších boli roztomilé, práce tých starších vtipné a práce tých najstarších nás oslovili najmä svojou hĺbkou.

Bolo zaujímavé sledovať, ako dokážu deti vnímať svoje vzory a vyjadriť, čo majú radi, čo ich baví a láka. Mnohé prikladajú význam radám svojich najbližších a svojho okolia. Iní si rady vypočujú, no nasledujú svoje sny. Hlavne tí najstarší nám vo svojich esejach zanechali odkaz, že je dobré nechať si od druhých poradiť, ale nie sa odradiť. Koniec koncov, je to náš život, neodžijú ho za nás ani rodičia, ani starí rodičia, preto sa netreba báť snívať a za tými snami aj ísť. Veď niet nad to, keď človek robí takú prácu, ktorá ho nielen baví, ale aj napĺňa a poskytuje mu sebarealizáciu.

Výherné práce boli vystavené na veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika v bratislavskej Inchebe, kde si návštevníci mohli pozrieť aj všetky výtvarné práce. 14 výhercov z celého Slovenska si prišlo prevziať hodnotné ceny. Nie len účastníci boli odmenení, ale aj školy, ktorých žiaci sa umiestnili na 1.mieste.

 


Výsledné práce 1. ročníka
 

0. ročník súťaže

V novembri 2014 sa konal prvý ročník súťaže „Viem, čím budem a prečo“,  ktorý organizovala SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu v spolupráci s Alianciou priemyselných zväzov a portálom www.skola.sk. Svoju predstavu o budúcom povolaní mohli súťažiaci zaslať formou kresby (MŠ, ZŠ – 1.stupeň), alebo formou eseje (ZŠ-2.stupeň, SŠ a gymnáziá) spolu s dôvodom, prečo sa im práve táto profesia páči. Zdá sa, že deti v tom majú jasno, pretože súťaže sa zúčastnilo takmer 300 súťažiacich. Prevažovali kresby, maľby a koláže a vybrať víťazov naozaj nebolo ľahké. Niektoré miesta preto majú aj viacero obsadení. Výhercovia si mohli prevziať diplomy a ceny v celkovej hodnote 3000 eur na výstave „Bibliotéka – Pedagogika“ v Inchebe.

 


Výsledné práce 0. ročníka