Fond podpory talentovaných autorov

SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu podporuje aj umelecké aktivity, a to nielen súťažami pre tvorivé deti a mládež. Talentovaným autorom ponúkame možnosť vydať svoju tvorbu a zároveň im umožniť prezentovať svoju tvorbu na verejnosti. Záujemcovia sa môžu o podrobnostiach informovať na našej emailovej adrese: info@avv.sk. V budúcnosti plánujeme zriadiť portál pre malých začínajúcich autorov a ilustrátorov, čím by sme vytvorili verejný priestor pre prezentáciu ich tvorby.

Fond podpory talentovaných autorov bol založený v roku 2013 občianskym združením SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu a spoločnosťou Kvant spol. s. r. o. na podporu literárnych talentov.

Vďaka Fondu podpory talentovaných autorov už boli vydané niektoré z nasledujúcich knižných titulov:

Rozprávky o dievčinke Julke, Bibiana Ondrejková, 2016

Cena: 12,50€

Obľúbená herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková a akademická maliarka Veronika Gabčová Lučeničová pre vás pripravili Rozprávky o dievčinke Julke – 2. prepracované vydanie.
Dievčinka Julka bola zvedavá a milá, takmer dvojročná slečna, ale zároveň nezbedná a tvrdohlavá. Julka by si poriadne skomplikovala život, ak by sa neumúdrila a nepolepšila. Príbehy, ako Julka žiarlila na svoju sestričku Bertičku, ako nechcela mamu pustiť do práce, ako hovorila neslušné slová, ako takmer prekazila Vianoce a ďalšie si prečítate v tejto milej knižke. Knižka je plná krásnych obrázkov, „slovíčkových gebuziniek“, otázok, úloh a dokonca obsahuje „knižkový ventilátor“.

Posolstvo vody, Masaru Emoto, 2015

Nepredajná – posielame zdarma ku každej objednávke

Detská knižka Posolstvo vody nesie v sebe krásny odkaze japonského mysliteľa Dr. Masaru Emoto, ktorý zasvätil svoje dielo skúmaniu vplyvu našich myšlienok, slov, modlitby či hudby na formovaní kryštálov vody.
Knižka je plná vtipných ilustrácií a nádherných fotografií vodných kryštálov. Učí deti, aby pochopili nielen význam vody, ale aj dôležitosť svojich myšlienok a postojov. Keď sa naučia žiť v postoji lásky a vďačnosti, bude to mať blahodarné účinky nielen na ich životy, ale aj na našu Zem.

Táto knižka je nepredajná, no môžete ju získať v tlačenej forme zakúpením akejkoľvek našej knižky alebo si ju prelistujte online TU.
Realizujeme aj vydanie pre rôzne firmy.
Vydanie brožúry pre Bratislavskú vodárenskú spoločnosť, a.s. pri príležitosti 130. výročia od prvého zásobovania Bratislavy pitnou vodou si prelistujete TU.
Vydanie brožúry pre KVANT spol. s r.o. a e-shop skola.sk si prelistujete TU.

Dialógy s dušou, Peter Hanuliak, 2015

Cena: 11,11 €

O tom, že každý (živý) človek má dušu, vieme. No vieme aj to, že v skutočnosti má duša človeka? Kde je vlastne sídlo duše? A čo by nám naša duša povedala, keby sme nechali naplno prehovoriť jej hlas? Dozvedeli by sme sa, že všetko je inak, ako sa javí na povrchu.  Kniha Petra Hanuliaka Dialógy s dušou nám ľahkou, objavnou a vtipnou formou objasňuje Univerzálne zákony a ich dopad na každodenný prakticky život, šťastie, zdravie a radosť. Pohľady nielen do vnútorného zrkadla, ale i ďaleko zaň. Súčasťou knihy sú  zaujímavo spracované ilustrácie  samotného autora.

Obed s drakom, Anna Kiliánová, 2014

Cena: 9,89 €

Kráľ sa dostal do strašnej situácie. Duch ho vyhnal na balkón najvyššej veže, kde sa úplne normálne zasekol. Komorník ho nemohol nechať len tak. Dal mu priniesť rebríky, ale ani jeden nebol dosť dlhý. Kuchár mu uvaril kašu, ale kráľ sa do nej bál skočiť. Predsa len, veža bola strašne vysoká. Povedal, že radšej zostane na balkóne kým neschudne. Komorník ho slušne upozornil na to, že kráľovi sa nepatrí celé dni trčať na balkóne. Dokonca na neho vykrikoval spod veže, aby ho povzbudil k zoskoku: “No tak, skočte Vaša jasnosť. Ukážte, že nie ste trápny pajác…

Sedem farieb dúhy, Miroslava Atanasová, 2013

Cena: 9,89 €

Dobrodružná  detská knižka plná prekvapení, kúziel a rozprávkových bytostí. V boji za dobro prechádzajú dvojičky  Viktória a Tobias ťažkými skúškami a často siahajú až na dno svojich síl. Napínavý príbeh plný vnútorného boja a súrodeneckej lásky prináša deťom cenné hodnoty a núti ich zamyslieť sa aj o čosi hlbšie. Príbeh je zakončený nezvyčajnou hrou farieb podnecujúcou detskú fantáziu, ktorú môžu rodičia či učiteľky využiť pri relaxácii detí. Súčasťou knižky je malý darček – dúhohľad, cez ktorý môžu deti uvidieť kedykoľvek dúhu.

Objednávky zasielajte mailom na knihy@avv.sk. Je potrebné uviesť meno, doručovaciu adresu a spôsob platby. Cena za poštovné a balné je pri platbe prevodom 2€ (pri objednávke 1 ks), 3,50€ (pri objednávke 2 a viac ks), pri dobierke 3€ (pri objednávke 1 ks), 3,50€ (pri objednávke 2 a viac ks).

Len tak zľahka, Bibiana Ondrejková, 2014

Cena: 10 €

Básne napísala Bibiana Ondrejková, knižku ilustrovala akad.mal. Veronika Gabčová  Lučeničová PhD. Precítený  obsah diela v textovej i ilustrovanej podobe prináša čitateľovi skutočný umelecký zážitok. Výnimočnosťou tejto sympatickej knižky je to, že každý jeden výtlačok obsahuje jedinečný autorský originál grafiky. Je to prvá publikácia z plánovaného kvarteta knižiek, ktoré sa môže stať vzácnym zberateľským kúskom aj vašej knižnice.

Objednávky knihy Len tak zľahka zasielajte mailom na vegaplus@vegaplus.sk

Kúpeľníctvo a jeho význam v turizme, Ing. Juraj Kerekeš, 2018

Cena: 10 €

Brožúra vyšla v apríli 2018 ktorej autorom je Ing. Juraj Kerekeš, odborník z praxe v turizme a Osobnosť cestovného ruchu SR. Brožúra má 285 strán textu, tabuliek, grafov, príloh a farebných fotografii. Tlač a knižné spracovanie Weltprint, s.r.o. Bratislava, ISBN 978-80-973035-1-8.

Kúpeľníctvo je v súčasnosti nesmierne zaujímavý fenomén, ktorý prináša rozvoj celému okoliu. To sú pobyty SPA health & SPA wellness, prechádzky, oddych, potrebná životná pohoda. Desiatky kapitol nás vedú domácim i medzinárodným turizmom, od histórie cez význam minerálnych vôd až po územnú samosprávu, procesy v kúpeľníctve, potraviny pre zdravie, ochranu prírody, marketing. Zaoberá sa kúpeľnými miestami, termálnymi kúpaliskami ako aj umelými (budovanými) a prírodnými kúpaliskami. Problematiku turizmu delí podľa regiónov s možnosťami finančnej podpory kúpeľníctva, prepája kúpeľníctvo a geoturizmus, charakterizuje možnosti turizmu v kúpeľných obciach a mestách a v ich okolí, termálnych kúpaliskách, akvaparkoch a pod. Je to súhrn všetkého čo nás o kúpeľníctve v turizme a jeho význame pre zdravie, oddych, regeneráciu, relaxovanie i rekreáciu v spojení s turistickými informáciami zaujíma a môže zaujímať.

Žiadosti o poskytnutie brožúry zaslaním poštovou službou Dobierka posielajte na e-mail adresu:jurker@centrum.sk s určením počtu kusov, presnej adresy prijímateľa a čísla mobilu. Cena: 1ks/10,00 EUR + poštovné + balné.