SÚŤAŽ: Mladý filmový tvorca

2. ročník súťaže

Vyhlasovanie víťazov a odovzdávanie cien výhercom súťaže „Mladý filmový tvorca“ prebehlo 11. 11. 2016 v bratislavskej Inchebe na veľtrhu Bibliotéky a Pedagogiky

Výsledky a výsledné práce 2. ročníka si môžete pozrieť tu

2. ročník súťaže amatérskej filmovej tvorby „MLADÝ FILMOVÝ TVORCA“, organizovala SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia, Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, a.s., projektom Modrá škola a portálom www.skola.sk.

Súťaž je žánrovo zameraná na krátky animovaný film a zúčastniť sa jej mohli deti a mládež vo veku 6-18 rokov. Mladí amatérski tvorcovia mali možnosť v krátkom animovanom filme v rozsahu 30-90 sekúnd predviesť svoj talent, kreativitu a technickú zdatnosť. Autori si sami vymysleli námet, napísali scenár, film zrežírovali, nakrútili a postrihali. Do sútaže sa mohli zapojiť tak jednotlivci, ako aj tímy.

Súťažiaci boli rozdelení do troch kategórií:

  • I.kategória – 1. stupeň ZŠ
  • II.kategória – 2. stupeň ZŠ
  • III.kategória – SŠ a gymnáziá

Tematické zameranie súťaže:

  • Voda a ekológia
  • Doprava a bezpečnosť

Ocenené boli prvé tri miesta v každej kategórii nezávisle od tematického zamerania. Hodnotné ceny získali nielen súťažiaci, ale aj ich školy.

Trvanie súťaže: 2.9.2016 – 20.10.2016

Naši partneri:

Nadácia Volkswagen Slovakia                         LOGO INCHEBA NEW

 

 

BVS-Bratislavská vodárenská spoločnosť             logo_cyan                 Logo_skola_1280x720

 

Animačné štúdio

Môžete si pozrieť ukážku práce v animačnom štúdiu a krátky film, ktorý v ňom bol vytvorený:

V prípade, že si chcete vyskúšať softvér Animačné štúdio, môžete si ho stiahnuť na vyskúšanie zdarma na 7 dní vo verzii pre operačné systémy Windows alebo OS X.

1. ročník súťaže

Výsledky a výsledné práce si môžete pozrieť tu

Vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien 1. ročníka prebehlo 6.11. 2015  na veľtrhu Bibliotéky a Pedagogiky v bratislavskej Inchebe.

mft1 mft2 mft3 mft4 mft5 mft6 mft7 mft8